بسته آموزش کاربرد اکسل در سرمایه گذاری در بورس ودیگر بازارهای سرمایه گذاری

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۹ شهریور ۱۴۰۱
نوع فایل
فیلم آموزشی
حجم فایل
4 گیگ
تعداد صفحات
-
تعداد بازدید
210 بازدید
۹۰,۰۰۰ تومان

بسته آموزش کاربرد اکسل در سرمایه گذاری در بورس ودیگر بازارهای سرمایه گذاری

سرفصل های دوره کاربرد اکسل در سرمایه گذاری در بورس و دیگر فرصت های سرمایه گذاری و اقتصادی :

۱-انواع وام های بانکی و نحوه محاسبه آنها و تعیین میزان اصل و بهره هر قسط و مجموع آنها و تعیین نرخ بهره موثر وام.

در این دوره نحوه محاسبه اقساط وام های بانکی به همراه سود و اصل هر قسط و مجموع آنها برای وام های بانکی بررسی خواهند شد. و همینطور شما توانایی این را خواهید داشت که وام هایی را که نرخ بهره ندارند را نرخ بهره موثر آنها را محاسبه نمایید.

همچنین شما توانایی تجزیه و تحلیل وام های زیر را به خوبی خواهید آموخت:

۱-تعیین نرخ سود وام هایی با اقساط نامساوی

۲-تحلیل وام های با دوره تنفس معین

۳-تحلیل وام های بانکی با نرخ های سود مختلف و اتخاذ تصمیم در خصوص آنها

۴-تحلیل وام های با اقساط رشدی

و تحلیل سایر وام ها

۲-کاربرد اکسل در صنعت لیزینگ و محاسبه نرخ موثر سود پراختی بابت اقساط خرید لیزینگی و مقایسه دریافت وام بانکی و خرید نقدی با خرید لیزینگی

فرض کنید برای خرید خودرو نزدیک شرکت لیزینگی می روید. با آموزش این دوره اکسل خواهید آموخت که چگونه نرخ سود اقساط خرید لیزینگی خودرو را محاسبه نماییدو مقایسه نمایید که آیا خرید لیزینگی به صرفه تر است یا دریافت مقداری وام بانکی و خرید نقدی خودرو؟!

۳-محاسبه و تحلیل نرخ بهره موثر و واقعی وام دریافتی مسکن از طریق خرید اوراق تسهیلات مسکن(تسه ها) و مقایسه آن با سایر وام های بانکی.

در این دوره شما قادر خواهید بود که تحلیل کنید آیا با قیمت روز اوراق تسهیلات مسکن، به صرفه است که از این طریق تامین مالی نمایید یا خیر؟ برخی اوقات وام از این طریق ۱۸-۱۷ درصد تمام می شود که خیلی به صرفه است و برخی اوقات حتی به بالای ۲۸-۲۷ درصد هم نفوذ می کند که به صرفه نیست.

۴-محاسبه نقطه سر به سر خرید و فروش سهام

یک سولی که برای اغلب فعالان و سرمایه گذاران بورس پیش می آید این است که به عنوان مثال اگر سهمی را در قیمت ۱۰۰۰ ریال خریدیم در چه قیمتی باید بفروشیم تا سود و زیان معامله ما صفر شود یعنی معامله ما یر به یر شود و جالبست بدانید بیش از ۹۰درصد افراد در محاسباتشان در این مورد دچار اشتباه می شوند و سهم را با سود کمتر یا زیان بیشتر می فروشند.

۵-محاسبه و تحلیل نرخ های سود بیمه عمر و مقایسه آن با سایر سرمایه گذاری های مشابه

قطعا برای شما فرصت سرمایه گذاری در بیمه عمر پیش آمده است و سوال شما در وهله نخست این است که سرمایه گذاری در بیمه عمر چقدر نرخ سود دارد و آیا در مقایسه با دیگر فرصت های مشابه سرمایه گذاری صرفه اقتصادی دارد یا خیر؟ آموزش و یادگیری این امر از آن جهت اهمیت دارد که شما قرار است به مدت حدودا ۳۰ سال طی اقساط مساوی یا نامساوی مستمری بپردازید.

۶-چگونگی محاسبه ارزش ذاتی طلا در ایران و تحلیل حساسیت ارزش آن به نرخ ارزو قیمت جهانی اونس طلا.

هر روزنرخ دلار و نرخ جهانی اونس طلا تغییر می نماید، اما سوالی که برای شما پیش می آید این است که ارزش واقعی سکه طلا با توجه با تغییرات نرخ ارز و قیمت اونس جهانی چقدر است؟ و اینکه بتوانید تحلیل نمایید که تاثیر هر یک از متغییر های نرخ ارز و قیمت جهانی اونس طلا بروی طلا در ایران به چه میزان است؟!

۷-تحلیل اوراق بهادار بدون ریسک همچون اوراق مشارکت،اوراق اجاره، اوراق مرابحه و با نرخ های بهره ساده و موثر و بررسی اقتصادی این اوراق جهت سرمایه گذاری کم ریسک

با این دوره آموزشی شما قادر خواهید بود نرخ موثر واقعی( یعنی نرخی که در انتهای سال برای شما سود می ماند) را حساب نمایید. خیلی از افراد به این دلیل که فکر می کنند نرخ اوراق مشارکت همان ۲۰ یا ۲۳ درصد اعلامی است آن را سرمایه گذاری نامناسبی به شمار می آورند. همچنین شما قادر خواهید بود تا ارزش واقعی و ذاتی این اوراق را نیز محاسبه و تحلیل نمایید که موقعیت و شرایط برای ورود مناسب است یا خیر؟!همچنین نکته مهمتر اینست که شما قادر خواهید بود تا تاثیر هر یک از متغیر های مختلف (نرخ بازدهی،نرخ کوپن، سررسید،…) را برروی ارزش این اوراق محاسبه نمایید و تصمیم صحیح را زودتر از سایرین اتخاذ نمایید.

۸-محاسبه ارزش فعلی و ارزش آتی پول به صورت مستمری و اقساط مساوی و نامساوی و کاربرد ارزش زمانی پول در امور بیمه ای، لیزینگی، بانکی، بورسی و…

ارزش زمانی پول از مهمترین وپایه ترین مباحث در مسائل سرمایه گذاری است شما برای بررسی هر طرح و فرصت های سرمایه گذاری می بایست با آن آشنایی داشته باشید در اکسل این دوره، مباحث ارزش فعلی و آتی به صورت مفصل عنوان گردیده است.

فرض کنید در پایان ۳ سال بعد نیاز به ده میلیون تومان پول دارید با اکسل می توانید محاسبه نمایید که چه میزان هر سال باید سرمایه گذاری نمایید تا ارزش آتی آن ۳ سال دیگر ده میلیون تومان شود.

همینطور به عنوان مثال اگر مدت ۳۰ سال اقساط بیمه عمر پرداخت نمایید پس از ۳۰ سال اقساط پرداختی شما چقدر ارزش خواهد داشت؟! و برعکس هم اکنون این اقساط چقدر ارزش خواهند داشت؟!

و مثال های کاربردی دیگر که قطعا به صورت روزمره با آنها در ارتباط هستید.

۹-ارزیابی و تحلیل قیمت سهام در اکسل در صورت افزایش سرمایه (به طرق مختلف) و محاسبه قیمت تعادلی و سربه سر آنها.

خیلی وقتها برای  شما این سوال پیش آمده و یا خواهد آمد که اگر سهمی را خریداری نمایید و به مجمع رفته باشد قیمت تعادلی آن پس از مجمع و پس از افزایش سرمایه با روش های گوناگون چگونه محاسبه می شود که سرمایه شما قبل و بعد مجمع تغییری پیدا نکند. این بحث از آن جهت مهم تلقی می شود که امکان اشتباه در تصمیم گیری پس از افزایش سرمایه بسیار بالا است و می تواند تصمیم نادرست ناشی از عدم آگاهی شما را با زیان هنگفت روبرو سازد.

۱۰-محاسبه سود و زیان در قراردادهای آتی (future) سکه طلا و تعیین نقطه سر به سر سود و زیانی خرید و فروش و ارزشیابی هر قرارداد جهت اخذ موقعیت های مختلف به صورت آنلاین و لحظه ای.

برای جامعه سرمایه گذارانی که در بازار آتی طلا فعال هستند و معامله انجام می دهند لازم است که بدانند ارزش ذاتی آن قراردادی که می خواهند وارد شوند چند است؟! آیا در قیمت فعلی استراتژی مناسب اخذ موقعیت (پوزیشن) خرید است یا فروش؟! و اینکه زمانی که معامله را انجام دادم برای بستن قرارداد باید با چه قیمتی از قرارداد خارج شوم تا سود و زیانم صفر شود (یعنی معامله یر به یر)؟! در این دوره خواهید آموخت که فقط با باز کردن اکسل متوجه شوید که موقعیت مناسب و سودآور خرید است یا فروش؟!

۱۱-تشکیل پرتفوی سهام و سایر دارایی ها در اکسل و دریافت آنلاین قیمت روز آنها و محاسبه ریسک و بازده (risk and return) دارایی ها و پرتفوی و نحوه بهینه سازی پرتفوی.

فرض کنید شما دارای یک پرتفوی از سهام به تعداد ۴ سهم هستید.اغلب برای تشکیل این پرتفوی پیشنهاد می دهندکه به طور مساوی سرمایه خود را تقسیم کنید (یعنی هر سهم %۲۵ سرمایه). اماجالبست بدانید که این روش بزرگترین اشتباهی است که یک سرمایه گذار انجام می دهد.هر سرمایه گذاری توانایی پذیرش سطح معینی از ریسک را دارد و شما می توانید با توجه به سطح ریسک پذیری خودتان تخصیص دهی وزن پرتفوی را به اکسل بسپارید و اکسل یک پرتفوی بهینه و کارا را به شما تحویل دهد. در این دوره شما به صورت عملی این فرآیند را خواهید آموخت.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.